آگهی

تبدیل کربن به انرژی با بیشترین بازده

محققان انستیتوی علوم و فناوری اولسان کره جنوبی سیستم جدیدی را توسعه دادند که قادر است با استفاده از دی اکسید کربن، توان الکتریکی و هیدروژن تولید کند.

به گزارش از پایگاه خبری ساینس دیلی، این سیستم قادر است با بهره گیری از دی اکسید کربن موجود در یک محلول آبی، این گاز گلخانه ای را به صورت پایدار به انرژی الکتریکی تبدیل کند.

به گفته محققان این فناوری جدید امکان تبدیل مولکول های پایدار دی اکسید کربن به سایر مولکول ها را از طریق یک مکانیزم تجزیه شیمیایی فراهم می کند.

این سیستم که Hybrid Na-CO2 نام دارد، عملکردی شبیه به یک سلول سوختی دارد که از یک کاتد، یک تفکیک کننده و یک آند تشکیل شده است. در این سیستم مانند سایر باتری ها، کاتالیزورها درون آب حل شده و توسط یک سیم اصلی به یک کاتد مرتبط شده اند.

هنگامی که دی اکسید کربن به آب تزریق می شود، واکنش شیمیایی آغاز شده، گاز دی اکسید کربن تجزیه می شود و جریان الکتریکی و گاز هیدروژن تولید می شود.

نرخ بازده تبدیل دی اکسید کربن در این سیستم بسیار بالا و در حدود 50 درصد است. این سیستم پایدار بوده و قادر است به مدت هزار ساعت بدون تخریب الکترودها کار کند.گزارش کامل این تحقیقات در نشریه iScience منتشر شده است.

مقالات مرتبط

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

حفاظت کاتدی

حفاظت کاتدی حفاظت کاتدی به عنوان موثرترین روش حفاظتی به منظور جلوگیری از خوردگی سازه‌های مدفون در خاک شناخته شده‌است که به طور گسترده در…

دیدگاه

commodo adipiscing mattis dapibus elit. venenatis commodo
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149