نرم افزار Mendeley


دسته‌بندی: نرم افزار
به‌روزرسانی: ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
مطالعه: حدود ۵ دقیقه
نرم افزار Mendeley

Mendeley

Mendeley یک نرم افزار مدیریت مراجع (Reference Manager) و شبکه اجتماعی علمی است که به شما در سازماندهی تحقیقات شما و مشارکت با سایر افراد آنلاین در شبکه و نیز پیدا کردن آخرین تحقیقات علمی کمک می کند. این نرم افزار امکانات قوی دارد که در زیر به معرفی برخی از آن ها می‌پردازیم.

bibtex

مرجع دهی
Mendeley یک نرم افزار مدیریت مراجع است که قادر به یکپارچه شدن با نرم افزارهای آفیس در محیط های مختلف بوده و می توان با استفاده از آن به سهولت و سرعت اقدام به رفرنس دهی نمود. برای این منظور کافیست پلاگین  نرم افزار آفیس مورد نظر خود را از طریق منوی Tools در نرم افزار Mendeley نصب کنید تا امکان رفرنس دهی در آفیس برای شما فراهم گردد. همچنین امکان استفاده از بیش از 1000 سبک مرجع دهی نظیر APA، Harvard و IEEE از جمع ویژگی های این نرم افزار است.

mendeley-pdf

مطالعه فایل های PDF و یادداشت نویسی در آن ها
در نرم افزار Mendeley این امکان فراهم گردیده که شما بتوانید فایل های PDF هر یک از مقالاتی که در بانک اطلاعاتی خود وارد می کنید را به آن پیوست کنید. بدین ترتیب می توانید فایل ها را در خود نرم افزار مشاهده و بر روی آن ها یاداشت بگذارید. همچنین می توانید این یادداشت ها را با سایر افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند به اشتراک بگذارید.

m-endnote

افزودن فایل های PDF و سازماندهی آن ها
شما می توانید فایل های PDF را از اینترنت، حافظه کامپیوتر و یا سایر نرم افزار های مدیریت مراجع نظیر Endnote وارد نرم افزار Mendeley کنید. Mendeley این قابلیت را دارد که فایل های شما را بازبینی نموده و اطلاعات کتابخانه ای مقالات شما، نظیر عنوان مقاله، نام نویسندگان، نام مجله، سال انتشار و ... را به صورت اتوماتیک از آن استخراج نماید. همچنین به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید واژه های کلیدی خود را در متن کلیه مقالات جستجو نمایید.

men-share

به اشتراک گذاری مقالات و یادداشت ها
شما در Mendeley یک حساب خواهید داشت که از طریق آن می توانید مقالات و یادداشت های خود را بین افرادی که می خواهید به اشتراک گذارید. ایجاد برنامه های تیمی، ساخت گروه های مخفی برای انجام پروژه های تحقیقاتی، اطلاع از مقالات اضافه شده توسط سایر اعضای تیم و امکانات کم نظیر دیگر، از جمله ویژگی های Mendeley می باشد.

men-world

جستجوی مقالات و گروه های عمومی
Mendeley این امکان را به شما می دهد تا گروه های علمی عمومی را جستجو و از اطلاعات آن ها استفاده کنید و یا همکاران علمی جدیدی در سراسر دنیا برای کارهای تحقیقاتی خود جستجو کنید. همچنین Mendeley قابلیت جستجوی تمام متن میلیون ها مقاله علمی را برای شما فراهم ساخته است. شما می توانید فهرست مقالاتی که می خواهید را را به حساب خود وارد کنید و در صورت نیاز آن را در تراپـیپر درخواست نمایید.

نمودار زیر ویژگی های نرم افزار Mendeley را در مقایسه با سایر نرم افزار های مشابه نشان می دهد. لازم به ذکر است، اگر چه این نرم افزار امکاناتی دارد که در سایر نرم افزار های مشابه دیده نمی شود، اما هر یک از این نرم افزار های امکانات منحصر به فردی دارند که آن ها را از سایرین متمایز می سازد.

mendeley-chart

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای ویندوز xp به بعد با حجم ۲۱.۵ مگابایت

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل مک با حجم ۶۷.۴ مگابایت

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل لینوکس (اوبونتو/دبیان) ۶۴ بیت با حجم ۳۱.۶ مگابایت

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل لینوکس (اوبونتو/دبیان) ۳۲ بیت با حجم ۳۱.۳ مگابایت

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل لینوکس (عمومی) ۶۴ بیت با حجم ۲۹.۸ مگابایت

دانلود Mendeley نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل لینوکس (عمومی) ۳۲ بیت با حجم ۲۹.۸ مگابایت

برای نوشتن دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

در حال بارگذاری دیدگاه‌ها ...
adipiscing Sed Phasellus ut ante. mattis ut tempus eleifend ultricies eget elementum