آگهی

درختکاری به تنهایی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای کافی نیست

محققان در یک شبیه‌سازی به این نتیجه رسیده‌اند که درختکاری به تنهایی نمی‌تواند اثرات استفاده از سوخت‌های فسیلی و گازهای حاصل‌ از سوختن آنها را به طور کامل محو کند.

به نقل از انگجت، در این پروژه تحقیقاتی که در مرکز تحقیقات آب‌وهوایی پتسدام آلمان انجام شده یک مطالعه مبتنی بر شبیه‌سازی از اکوسیستم زمین انجام شد که در پی آن مشخص شد که درختکاری به تنهایی برای از بین بردن گاز کربن دی‌اکسید موجود در جو زمین کافی نیست.

در صورتی که قرار باشد از بین بردن اثرات سوخت‌های فسیلی صرفا با استفاده از درختکاری جبران شود باید فضای جنگلی با ابعاد سه برابر میزان فعلی وجود داشته باشد تا بتوان اثرات کربن دی‌اکسید متصاعد شده از سوخت‌های فسیلی را به طور کامل از بین برد.

این نکته به این معنی نیست که بشریت درحال نابودی است اما نشان می‌دهد که قرار دادن تمام تخم‌مرغ‌ها در سبد درختکاری و گسترش فضای سبز هم نمی‌تواند ما را به نتیجه مطلوب برساند.

هر پاسخی که قرار باشد به معادله چندمجهولی تغییرات بشر در آب‌وهوای زمین داده شود می‌بایست جوانب مختلفی را پوشش دهد.

محققان تا به حال بیشتر بر روی کاهش میزان استفاده از سوخت‌های فسیلی و همچنین ارائه تکنیک‌هایی برای از بین بردن گاز کربن دی‌اکسید تاکید داشته‌اند.

استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مانند سلول‌های خورشیدی از جمله راهکارهایی است که می‌تواند تا حدودی وضعیت را بهتر کند.

مقالات مرتبط

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

دیدگاه

ut venenatis, quis, Curabitur consequat. sit
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149