آگهی

احتمال ابتلا به بیماری‌های مهلک ریه با مصرف سفید کننده‌ها

محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند که با مصرف یک بار در هفته از سفیدکننده‌های معمولی احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسداد ریه افزایش خواهد یافت.

به نقل از ایندیپندنت، در این مطالعه جامع که با همکاری موسسه ملی سلامت و تحقیقات پزشکی فرانسه انجام شد، شرایط زندگی بیش از 55 هزار نفر در مورد نحوه استفاده از سفیدکننده‌ها شامل، هیدروژن پراکسید، الکل و سایر مواد شیمیایی معروف به کوات مورد استفاده برای ضدعفونی کردن کف و مبلمان مورد بررسی قرار گرفت.

در این مطالعه مشخص شد که مصرف هفتگی این محصولات شیمیایی احتمال ابتلا به بیماری مهلک انسدادی ریه را از 24 تا 32 درصد افزایش می‌دهد که در این میان سفیدکننده‌های معمولی حاوی کلر بیشترین آسیب را به ریه وارد می‌کنند.

محققان با انجام یک محاسبه ساده دریافتند که حداقل 1.2 میلیون نفر در بریتانیا در این شرایط زندگی می‌کنند که مرگ حداقل 30 هزار نفر سالانه تنها به علت استفاده از این فراورده‌های ضد عفونی‌کننده را رقم می‌زند.

از دیگر شواهد موجود برای اثبات اثرات مخرب استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های رایج، بررسی وضعیت سلامت بیش از 55 هزار پرستار است که در سال 1989 برای حضور در انجمن پرستاران آمریکا ثبت نام کرده‌اند.

این مطالعه نشان داد در بین پرستارانی که از سال 1989 هنوز در این حرفه مشغول هستند حداقل 663 نفر مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه شده‌اند.

مقالات مرتبط

خواص غیر عادی آب

نگاه کلی ادامه حیات در موجودات وابسته به آب است که فراوانترین ماده در بافتهای گیاهی و حیوانی و دنیای اطراف ما می‌باشد. بیش از…

دیدگاه

Praesent justo at consectetur ipsum ipsum elit. ut velit, mattis lectus
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149