آگهی

نرم افزار محاسبه تعادل شیمیایی اسید-باز Acid-base equilibria

تعادل اسید-باز مبحث مهمی در علم شیمی می باشد، در واقع تنظیم آب و الکترولیت‌های بدن نقش بسیار مهمی در عملکرد صحیح سلول‌ها دارد و اختلالات آنها می‌تواند بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد.

یونهای متعددی مانند هیدروژن (PH)، سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفات، منیزیم، آهن و … در خون قابل اندازه‌گیری هستند.

نرم افزار محاسبه تعادل شیمیایی Acid-base equilibria نرم افزاری برای محاسبه میزان pH، غلظت، ثابت تعادلی، درجه انحلال و حجم برای ۳۴ نوع از محاسبات مربوط به تعادل اسید-باز می باشد که اسید های قوی و ضعیف، تک پروتونی، دو پروتونی و سه پروتونی را در بر می گیرد.

برای درک بهتر این محاسبات و اندازه گیری ها می توانید برای تمام تعادل ها نمودار های متناسبی رسم کنید. Acid-base equilibria می تواند به عنوان نرم افزاری مناسب برای یادگیری و یاد دادن این زمینه از مباحث شیمی در کلاس های درس مورد استفاده قرار گیرد.

۵ نوع از تعادل اسید و باز را شامل می شود:

  • اسید یا باز به تنهایی
  • تیتراسیون (۸ نوع تیتراسیون اسید و باز)
  • محاسبات بافر (۶ نوع تعادل محلول های بافر)
  • مخلوط اسید + باز (۸ نوع تعدل مخلوط اسید + باز)
  • هیدرولیز نمک ها (۴ نوع تعادل هیدرولیز نمک ها)
  • شامل ۲۶ نوع نمودار برای رسم تعادل ها

 

 

Acid-base equilibria

This software can calculate pH, concentrations, equilibrium constants, degree of dissociation and volumes for 34 types of calculation of acid-base equilibria. Strong and weak , monoprotic, diprotic and triprotic acids. You can plot graphics for all equilibria, reaching a higher level of understanding. At home or in the classroom, Acid-Base Equilibrium is suitable both for learning and for teaching.

نرم افزار طراحی و رسم ساختار مولکول های شیمیایی ChemPlot

۵ types of equilibria:
۱) Single acid or base
۲) Titration
۳) Buffer solution
۴) Acid+base mixture
۵) Salt hydrolisis

راهنمای نصب

۱- نرم افزار را نصب کنید.
۲- نرم افزار را اجرا نکنید و اگر در کنار ساعت نیز در حالت اجرا قرار داد آن را ببندید.
۳- محتویات پوشه Patch را در محل نصب نرم افزار* کپی کنید و فایل Patch.exe را اجرا و عملیات Patch را انجام دهید. (توجه داشته باشید چنانچه از ویندوز های ۷ و ۸ و یا ۱۰ استفاده می کنید برای اجرای فایل Patch.exe می بایستی بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید تا Patch به درستی کار کند)
۴- نرم افزار را اجرا کنید.

* محل نصب نرم افزار:

پوشه محل نصب معمولاً در درایو ویندوز و داخل پوشه Program Files قرار دارد.

همچنین با این روش می توانید محل نصب را پیدا کنید:
– در ویندوز XP: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست کرده و روی گزینه Properties و سپس روی گزینه Find Target کلیک کنید.
– در ویندوز ۷: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست کرده و روی گزینه Open file location کلیک کنید.
– در ویندوز ۸: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار در صفحه Start Screen کلیک راست کرده و روی گزینه Open file location کلیک کنید، در پنجره ایی که باز می شود مجدداً روی Shortcut نرم افزار کلیک راست کنید و روی گزینه Open file location کلیک کنید.
– در ویندوز ۱۰: بعد از نصب، روی Shortcut نرم افزار در منوی Start کلیک راست کرده و روی گزینه Open file location کلیک کنید، در پنجره ایی که باز می شود مجدداً روی Shortcut نرم افزار کلیک راست کنید و روی گزینه Open file location کلیک کنید.

نرم افزار آووگادرو (Avogadro)، طراحی مولکول و انجام محاسبات شیمی

 

لینک دانلود نرم افزار محاسبه تعادل شیمیایی اسید-باز Acid-base equilibria

حجم فایل: ۲.۹ مگابایت

پسورد: www.chemgroup.ir

مقالات مرتبط

دیدگاه

fringilla ipsum dolor. venenatis id, Sed facilisis eget consectetur vel,
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149