نخستین خانه شیمی کشور در سمنان افتتاح شد

شهردار سمنان از افتتاح نخستین خانه شیمی کشور با حمایت شهرداری سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه سمنان، حسین موسوی در آیین افتتاح خانه شیمی سمنان، با بیان اینکه این مرکز علمی نخستین خانه شیمی کشور است اظهار کرد: خانه شیمی دهمین خانه خلاقیت در شهر سمنان است و بستر مناسبی را برای آموزش این دانش جذاب به دانش آموزان و نوجوانان این شهر فراهم کرده تا از طریق آموزش‌های عملی، علمی و آزمایشگاهی این دانش را فرا بگیرند.

وی افزود: شهرداری سمنان گام‌های خوبی را برای ترویج علوم مختلف در سمنان برداشته و تاکنون خانه‌های ریاضی و رباتیک و خلاقیت را راه‌اندازی کرده است.

شهردار سمنان از برنامه مدیریت شهری برای افزایش این مراکز علمی خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی خانه خلاقیت علم و زندگی نیز در سمنان آغاز به کار می‌کند.

مریم حیدری پور، مدیر خانه شیمی سمنان هم در این آیین گفت: جامعه هدف این خانه دانش آموزان پایه نهم به بالا هستند.

وی هدف از راه‌اندازی این خانه را آموزش شیمی همراه با آزمایش های عملی برای کودکان برشمرد و ابراز امیدواری کرد: در اینده‌ای نه چندان دور دانش اموزان سمنانی برای المپیادهای جهانی آماده شوند.

وی با بیان اینکه خانه شیمی سمنان 120 مترمربع زیر بنا دارد تصریح کرد: برای تجهیز و راه‌اندازی این مرکز 400 میلیون ریال هزینه شده است.

مقالات مرتبط

فرصتهای شغلی رشته شیمی

شیمی علم اتم‌ها، پیوندها و مولکول‌هاست. دانشی که می‌تواند خواص ماده، چگونگی تغییرات و شیوه تولید آن‌ها را از هسته اتم گرفته تا کهکشان‌ها بررسی…

دیدگاه

felis in vulputate, libero. ipsum adipiscing
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149