لپ تاپ شیمیایی ناسا، راهگشای کشف حیات در سیارات دیگر

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) موفق به ساخت یک لپ تاپ شیمیایی شده است که ممکن است بتواند مدارک مستدل وجود حیات در سایر سیارات را به دست آورد.

طبق گزارشی از ناسا، کاوشگرهای فضایی موجود، قادرند نشانه های بالقوه حیات را در سیارات دیگر شناسایی کنند، اما هیچکدام از آن ها واقعا برای کشف حیات در سیارات دیگر ساخته نشده اند. با وجود این ناسا ابزاری را ساخته است که ممکن است بتواند مدارک مستدل وجود حیات در سایر سیارات را به دست آورد. لپ تاپ شیمیایی ناسا، اولین ابزاری است که توسط این سازمان به منظور شناسایی اسیدهای چرب و آمینه در سیارات دیگر ساخته شده است. وجود این اسیدها مطمئن ترین نشانه وجود حیات در یک سیاره است.
این دستگاه که توان موردنیاز خود را از باتری تامین می کند، برای انجام آزمایشات تشخیصی نیازمند نمونه های مایع است و به یک سیستم شبیه به قهوه جوش مجهز است که از طریق آن می تواند مواد ارگانیک را با استفاده از آب جوش از درون سایر مواد استخراج کند.
با توجه به این که کاوشگر بعدی ناسا در سال 2021 بر سطح مریخ فرود می آید و ارسال کاوشگرهای دیگر به اقمار سیارات منظومه شمسی حتی دیرتر از آن هنگام انجام خواهد شد، برای هرگونه استفاده کاربردی از لپ تاپ شیمیایی ناسا در فضا، زمان زیادی لازم است. با وجود این قرار نیست که این لپ تاپ شیمیایی بلااستفاده در زمین باقی بماند.
این ابزار در آزمون های هواشناسی و همچنین شناسایی شرکت های تولیدکننده داروهای تقلبی کاربرد خواهد داشت.

مقالات مرتبط

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

خواص غیر عادی آب

نگاه کلی ادامه حیات در موجودات وابسته به آب است که فراوانترین ماده در بافتهای گیاهی و حیوانی و دنیای اطراف ما می‌باشد. بیش از…

دیدگاه

leo suscipit nec Praesent lectus Praesent sed non in
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149