فیلتر هوای بینی ساخته شد

مهندسان ایالات متحده آمریکا اخیرا موفق به توسعه یک فیلتر آلودگی هوا شده‌اند که این فیلتر درون‌بینی افراد قرار می‌گیرد.

آلودگی هوا یک مسئله نگران کننده برای افراد سراسر جهان به شمار می‌آید و تعدادی از تحقیقات اخیر نیز نشان داده است که آلودگی هوا می‌تواند به سلامت افراد نیز لطمه وارد کند اما اکنون مهندسان آمریکایی با اختراع خود کمک مفیدی به بشریت کرده‌اند.

فیلتری که آمریکایی‌ها اختراع کرده‌اند، “فیلتر بینی اُ۲”(O۲ Nose Filter) نام دارد و در سوراخ‌های بینی افراد قرار می‌گیرد و از ورود ۹۰ درصد ذرات آلودگی بزرگ و ۷۰ درصد ذرات ریز به ریه جلوگیری می‌کند.

این فیلتر بینی نامرئی و قیمت یک بسته ۱۰ عددی این وسیله، ۱۳ دلار(۱۰ پوند) است. میزان محافظت این فیلتر نسبت به یک ماسک صورت معمولی بیشتر است.

این فیلتر می‌تواند یک وسیله موثر در برابر بحران آلودگی شهرهای مدرن باشد. هر ساله هوای کثیف جان حدود ۹ میلیون نفر در سراسر جهان را می‌گیرد.

فیلترهای بینی O۲ یک هوای شخصی امن و پاک عاری از آلرژن و باکتری را ایجاد کرده و بدن افراد را از آسیب دور نگه می‌دارد.

از هر فیلتر می‌توان تا ۱۲ ساعت استفاده کرد. بر خلاف ماسک‌های صورت، این فیلتر بینی از ورود آلودگی‌ها به ریه‌ها از طریق دهان جلوگیری نخواهد کرد.

مقالات مرتبط

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

خواص غیر عادی آب

نگاه کلی ادامه حیات در موجودات وابسته به آب است که فراوانترین ماده در بافتهای گیاهی و حیوانی و دنیای اطراف ما می‌باشد. بیش از…

دیدگاه

Praesent in mattis commodo eget libero porta. velit, sit leo.
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149