آگهی

ساخت اولین مخزن جیبی حمل هیدروژن مایع

‌تیمی از محققان دانشگاه واسدا در ژاپن با استفاده از پلیمر انعطاف‌پذیر موفق به ساخت اولین مخزن جیبی برای حمل هیدروژن مایع شدند.

به نقل از نیواطلس، هیدروژن دارای پتانسیل بسیار بالایی برای تامین انرژی پاک در آینده است، اما مهمترین چالش در استفاده از این سوخت پاک مسئله شرایط نگهداری دشوار آن به صورت مایع و در مخازن گران‌قیمت است.

محققان ژاپنی با در نظر گرفتن اهمیت سوخت پاک هیدروژن و مشکلات حمل‌ونقل آن اقدام به ساخت اولین پک جیبی حمل هیدروژن مایع برای وسایل قابل حمل کوچک با مولد سوخت سلولی کردند.

تولید مخزن جیبی هیدروژن مایع از مطالعات اخیر در مورد مواد ارگانیک جاذب هیدروژن الهام گرفته شده است. این مواد با ایجاد ترکیب شیمیایی با هیدروژن می‌توانند این مایع مشتعل را به صورت ایمن ذخیره کنند.

پلیمر مورد استفاده در ساخت مخزن جیبی هیدروژن مایع از مواد ارگانیک موجود در کتون به نام فلوئورن ساخته شده است. از این مواد برای تولید داروهای ضد مالاریا نیز استفاده می‌شود.

پلیمر جدید را می‌توان به صورت صفحات پلاستیکی قالب ریزی و از آن برای ساخت انواع مخازن قابل حمل هیدروژن با ضریب ایمنی بالا استفاده کرد.

مقالات مرتبط

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

معرفی مواد هوشمند

مواد هوشمند موادی هستند که قادرند در مقابل محرکهای خارجی خواص فیزیکی خود مانند حجم، اندازه، شکل، ویسکوزیته، رنگ و غیره را تغییر دهند و…

انواع خوردگی فلزات

انواع خوردگی خوردگی را به روش‌های مختلف طبقه‌بندی نموده‌اند ولی عمومی‌ترین آن‌ها طبقه‌بندی بر اساس ظاهر و شکل فلز خورده شده می‌باشد.به این روش با…

دیدگاه

in massa Praesent venenatis efficitur. quis non
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149