آگهی

تعیین محل 23 هزار اتم برای نخستین بار

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس برای اولین بار توانستند موقعیت دقیق بیش از 23 هزار اتم را در یک ذره مشاهده کنند.

به نقل از ساینس‌دیلی، محققان از یک میکروسکوپ اسکن الکترونی برای بررسی ذره‌ای استفاده کردند که از آهن و پلاتین ساخته شده و اندازه آن تنها 8.4 نانومتر است.

مایکل فارله، فیزیکدان دانشگاه دویزبرگ اسن آلمان اظهار کرد: در مقیاس نانو، هر اتم محاسبه می‌شود. برای مثال تغییر موقعیت‌های چند اتم آهن و پلاتین در این نانوذره بطور چشمگیری خصوصیت‌های ذره از جمله واکنش آن به میدان مغناطیسی را تغییر می‌دهد.

دستیابی به چنین تصویر دقیقی ممکن است در آینده به دانشمندان مواد برای ساخت ساختارهای نانومتری برای کاربردهایی مانند درایوهای سخت کمک کند.

سازندگان‌ هارد های سخت به دنبال ساخت بلورهای ریز تقریبا کاملی هستند که بتوانند به راحتی مغناطیسی شوند و یک میدان مغناطیسی را برای زمان طولانی حفظ کنند.

مقالات مرتبط

شیمی عکاسی

تاریخچه و سیر تحولی عکاسی در سال 1727، “T.H.Schulze” با بعضی از ترکیبات نقره آزمایشهایی انجام داد. در حقیقت او می‌کوشید که تصویر صفحه مشبک…

لیزر

لیزر مخفف عبارت light amplification by stimulated emission of radiation می باشد و به معنای تقویت نور توسط تشعشع تحریک شده است.اولین لیزر جهان توسط…

پاسخ‌ها

commodo fringilla vulputate, libero. ipsum Donec velit, elementum Sed
×

Bitcoin: 12xqhSDEbwimy2yWKUo7MLVjAv1xwvcw4W

Tether: 0x144084aEe71F10C8d6fB5891BFD29c93570F4149